Antras dalyvis. Keksiukai su limonadu

Netikėtai aptikau keksiukų su “Fanta“ receptą. Labai nustebino ir sudomino. Keksiukai su limonadu… Kodėl jų neįtraukus į keksiukiados dalyvius? 🙂

Nors recepto originale nurodyta, kad limonado skonio keksiukuose nesijaučia ir galima rinktis bet kokį, bet kažkaip nepatikėjau ir visgi pasirinkau savo mėgstamą Blue Sheep PinaLada.

Keksiukus gaminau kiek paprasčiau nei nurodyta originaliame recepte: nenaudojau nei vafliukų, nei kremo.

Šįkart sužinojau, kam reikalingos kepimo skardos. Mačiau, kad daug kas naudoja tokias dideles keksiukų formas, o aš kepdavau vien popieriniuose sijonėliuose. Maniau, kad skirtumas yra tik iškepusių keksiukų išvaizdoje: kepti sijonėlyje kyla labiau į šonus, būna platūs, nevienodi, o skarda suteikia visiems vienodą gražią formą. Savo keksiukų į parodą nenešu (kol kas jie rungiasi tik patys su savimi), tad pirkti specialios skardos neketinau. Bet… spintelėje radau senas sovietines keksiukų formeles (atskirai kiekvienam keksiukui) ir nutariau jas išmėginti (10 keksiukų kepė formelėse, 2 – tik savo sijonėliuose). Pasirodo, skarda padeda lygiau paskirstyti karštį (kai dabar galvoju, atrodo savaime suprantama :D), tad keksiukai gavosi ne tik gražesnės formos, bet ir mažiau prisvilę (apie tai papasakosiu kiek vėliau).

Keksiukų receptą radau: http://keksiukuistorijos.lt

Skonis: lengvi, purūs keksiukai. Kol buvo šilti (neiškenčiu neparagavusi), vos vos jautėsi užuomina apie Pinalada. O gal jautėsi tik mano vaizduotėje, nesu tikra. 🙂 Bet tikrai žinau, kad atvėsusiuose limonado skonio nebeliko.  Pradžioje tikėjausi, kad jie bus pakankamai drėgni patys savaime, be kremo. Visgi mano skoniui jie kiek sausoki (aišku, tai gali būti susiję ir su perkepimu, kuris šįkart man nutiko). Kremui ingredientų neturėjau, todėl teko sugalvoti kitą būdą keksiukams “sušlapinti“. Šaldytuve radau aviečių uogienės, kuri tapo keksiukų įdaru. Uogienė skonį pagyvino, bet į nugalėtojus šie keksiukai kol kas neperetenduoja (tikiuosi rasti ir pagaminti skanesnių).

12 keksiukų reikia:
2 didelių kiaušinių;
200 g cukraus;
2 šaukštelių vanilinio cukraus;
100 ml rapsų arba saulėgrąžų aliejaus;
150 ml bet kokio limonado;
250 g miltų;
2,5 šaukštelio kepimo miltelių;
žiupsnelio druskos;
bet kokios uogienės (įdarui).

– Dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius ir druską.
– Kiaušinius išplakite su cukrumi ir vaniliniu cukrumi iki purumo.
– Į kiaušinių plakinį supilkite aliejų, limonadą, įsijokite birius produktus ir viską atsargiai išmaišykite iki vientisos masės.

Tešla bus grietinės (skystokos) tirštumo. Supilstykite ją į formeles ir kepkite 180 laipsnių karštumo orkaitėje apie 25 min.

Atvėsusius keksiukus įdarykite uogiene. Tam naudojau konditerinį švirkštą (ilgą antgalį kampu nukirta viršūne), bet galima tiesiog peiliu išpjauti nedidelę apvalią ertmę ir uogienės įkrėsti dviems šaukšteliais. Taip pat galima formuoti kokosinę kremo kepurėlę pagal “Pirmame bandyme“ pateiktą receptą.

Sėkmingo kepimo 🙂

Na, o mano antras bandymas išėjo prisvilęs. Tiesiogine prasme. Turiu senutę el. viryklę, kuri kaista, kiek nori, visiškai nepaisydama nurodytos temperatūros. Štai koks vaizdelis:

Featured image

Reklama

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti / Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti / Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti / Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti / Keisti )

Connecting to %s